V předchozím článku (ke článku TUDY) jsem tě seznámila s kolotočem choasu, kdy se v životě necháváme zmítat ze strany na stranu, než abychom pevně stáli ve svém středu. A právě PODZIM s sebou přináší jedinečný potenciál z tohoto chaosu vystoupit.

 

SEZNAM SE S ESENCÍ PODZIMU
Co s sebou podzim přináší? Jaká je jeho podstata?

ZPOMALENÍ, SPOČINUTÍ, PÉČE, POUŠTĚNÍ, PŘÍPRAVA NA ZIMU, ale také TRANSFORMACE a INICIACE ZMĚN.

 

Podzim a zima jsou jinovými částmi roku, na rozdíl od jara a léta.  Proto tranformace a iniciace změn není dynamická a v akci, ale mluvím zde spíše o vyživujících aspektech ženské (jinové) energie – tedy intuici, záměru, vizi, péči, usebrání se domů, do sebe, do vděčnosti a reflexe. A to vše jemně, něžně, klidně a pomalejším tempem.

Ano, což rozhodně neodpovídá nastavení dnešního moderního světa. Nicméně je pouze na nás, jak život vnímáme, co si v něm tvoříme a co prostupuje naši každodenní realitu. Proto můžeš začít u sebe, pomalu, postupně, až pro tebe bude naprosto přirozené ladit se a využívat pro sebe dary jednotlivých ročních období.

 

JAK SE MŮŽEŠ ZAČÍT LADIT NA ESENCI PODZIMU?

🍂 Na procházce, při cestě do práce, do školy nebo jen při pohledu z okna vnímej vizuální i smyslové projevy podzimu (spadané listí, častější déšť, teplé paprsky slunce v chladnějším dni, vůně podzimu ve vzduchu, chuť jablek).

🍂 Vytvoř si doma útulnou atmosféru a zařaď prvky podzimu (polštářky, deky, svíčky, světýlka, podzimní dekorace a barvy, ošatka s plody podzimu).

🍂 Připrav sezónní jídlo a nápoj (nech domov provonět jablíčky, skořicí, hutnějšími a aromatičtějšími čaji, zařaď víc prohřívacích potravin).

🍂 Sundej nohu z plynu, zpomal, propusť aktivity navíc, přestaň se honit a častěji si dopřávej obyčejné spočinutí v tady a teď, kvalitní čas s rodinou.

ZPŮSOBŮ JE MNOHO.
NAJDI SI TEN, CO PRÁVĚ TOBĚ BUDE NEJVÍCE EVOKOVAT POCIT (S)PLYNUTÍ S PODZIMEM.

 

Možná si říkáš, jaké samozřejmé maličkosti zmiňuji. Ale ony jsou skutečným spouštěčem podzimu v nás. Pomáhají nám spatřit nejen vnější krásu kolem, ale i tu naši vnitřní. Dovolují nám nahlédnout do vlastního nitra. Pomáhají nám rozvzpomenout se, že přišel čas klidu, reflexe a nových počátků.

Abychom toto období jen tak nepřešly a znova a znova se ocitly buď tam, kde nechceme být nebo skrz chaos kolem nás neviděly, co vše nám na podzim uniká a jak moc nám to ve zbylé části roku (zima, jaro, léto) chybí.

 

Podzimní série tímto zdaleka nekončí. V příštím článku (ke článku TUDY) se můžeš těšit na největší dary a přínos podzimu. A především, jak to PRAKTICKY v životě udělat, aby tě období podzimu maximálně podpořilo ke šťastnému a naplněnému životu. Životu v souladu se sebou.

 

A CHCEŠ-LI SI VYTVOŘIT PEVNÉ ZÁKLADY PRO ŽIVOT V SOULADU SE SEBOU, připravila jsem online program inspirovaný esencí podzimu.

Online program se jmenuje
→  NÁVRATY K SOBĚ  ←

Pokud si tě péče o tvou energii, reflexe, spočinutí v sobě, ale i nové vize volají, najdeš vše co je součástí online programu ZDE.